Profesjonalne zadaszenia basenów

O firmie

Dla wielu osób przydomowy basen kojarzy się z przyjemnością, ciepłem i słońcem. Nasz klimat nie jest zbyt łaskawy i myśl o kąpieli w zimnej wodzie to wystarczający powód aby zrezygnować z tej przyjemności. W rzeczywistości basen może być ciepły i przytulny nawet w chłodne i wietrzne dni.

Woda w basenie traci ciepło na 4 sposoby:

  1. Parowanie – 50 do 90% utraty ciepła
  2. Konwekcja – 10 do 50% utraty ciepła. Zjawisko to jest silnie zależne od prędkości wiatru.
  3. Promieniowanie podczerwone – 5 do 15% utraty ciepła
  4. Przewodnictwo – około 2% ciepła przedostaje się do gruntu przez ściany basenu.

Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie zadaszenia basenu. Basen zabezpieczony przed podmuchem wiatru nie traci tyle ciepła. Dodatkowym darmowym źródłem ciepła jest słońce które podobnie jak w szklarni podgrzewa wodę i dzięki zadaszeniu utrzymuję ciepłe powietrze wewnątrz konstrukcji.

Przyjmuje się, że zadaszenie basenowe podnosi temperaturę wody o 8 °C. Zadaszenie basenu przekształca obiekt w kolektor ciepła, który magazynuje je w dzień i utrzymuje w nocy kiedy temperatura się obniża.

Firma Aluroof oferuje Państwu siedem podstawowych modeli przesuwnych zadaszeń basenowych. Oprócz standardowych kształtów oferujemy rozwiązania ściśle dopasowane do Państwa potrzeb. Zadaszenia zbudowane w oparciu o system profili systemowych Aluroof wraz z systemem uszczelnień wynosi komfort korzystania z basenu na nowy poziom.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Facebook